Kā pareizi rūpēties par traktora riepām. 1. daļa

Visi zin, ka jaunu riepu uzstādīšana uz Jūsu traktora pozitīvi ietekmē ikdienas darba kvalitāti: lieliska saķere, liela jauda, ātrums un paaugstināts komforts. Tas ir tas, ko mēs visi zinam.

Kā pareizi rūpēties par traktora riepām. 1. daļa

Taču, kas notiek ar Jūsu riepām pēc daudzu stundu intensīvas ekspluatācijas? Daudzi cilvēki interesējas par to, kas notiek ar riepām to dabīgās novecošanas un nodilšanas laikā. Gan jau Jūs arī esat kādreiz domājuši, ka riepas dilst pārāk ātri. Kā iemsls tam var būt- nepietiekamas rūpes par tām.

Jā, atklāsim noslēpumu – tā ir! Riepas par kurām rūpējas, kalpo ilgāk.

Jūs to nezinājāt? Neuztraucieties, viss vēl nav zaudēts. Mēs sniegsim dažus padomus, kuri paildzinās Jūsu riepu darba mūžu.

Pārbaudiet spiedienu jūsu riepās

Pareizs spiediens riepās palīdz tām tikt galā ar augstām slodzēm un darba virsmām. Tas tiešā veidā attiecas uz riepas pareizu ekspuatāciju.

Ja riepa ir pārpumpēta:

· Paaugstinās spiediens uz augsni, kas samazina ražīgumu;

· Riepa priekšlaicīgi un nevienmērīgi nodilst;

· Ietekmē vadītāja komfortu, jo rodas papildus svārstības un kabīnes šūpošanās.

Ja riepa nav pienācīgi piepumpēta:

· Paaugstinas degvielas patēriņš;

· Apgrūtināta vadāmība un manevrētspējas;

· Var tikt neatgriezenski sabojāts riepas karkass.

Kā noteikt pareizo spiedienu riepās? Pareizo spiedienu nosaka vairāki faktori.: transporta līdzekļa specifika, slodze un darba režīms.

Optimālo spiedienu var redzēt rūpnīcas instrukcijā.

Lai iegūtu no riepas pilnu atdevi, mēs iesakām, lai tehnikas operators regulāri (reizi divās nedēļās) pārbaudītu spiedienu aukstās riepās (pirms darba sākšanas).

Informācija no firmas BKT