Starprindu dubultriteņu sistēmas

Viens no svarīgākajiem elementiem traktora konstrukcijā, kurš dzinēja jaudu pārvērš vilktspējā, ir riteņi. No tiem atkarīgs kāda būs raža. Sevišķi svarīga pareizu riteņu izvēle ir pie vagu kultūrām.

Starp daudzām sistēmām, kuras tiek piedāvātas tirgū, šauro riteņu sistēmas ar savienojumiem, kuras piedāvā STARCO GS, ir pašas izturīgākās un uzticamākās.

STARCO GS (Šveice) disku un BKT (Indija) riepu izmantošana ļauj iegūt augstas kvalitātes šauros riteņus par patīkamu cenu.

Šauros riteņus uz traktoriem izmanto audzējot sekojošas vagu kultūras:

Starprindu dubultriteņu sistēmas

- cukurbietes (starp vagām 45,50,56 cm)

Starprindu dubultriteņu sistēmas

- kukurūzu un saulespuķes (starp vagām 45,60,70 un 75 cm)

Starprindu dubultriteņu sistēmas

- kartupeļus (starp vagām 70,75,90 cm)

Traktoram strādājot tikai ar šauriem pamata riteņiem, darba laikā aiz tiem paliek dziļas rises un tiek stipri sablīvēta augsne, augu sakņu rajonā. Tas noved pie ražas samazinājuma. Šauro dubultriteņu sistēma, strādājot starp vagām, sadala tā masu nevis uz 4, bet 6 vai 8 riteņiem, attiecīgi palielinot saskares virsmu starp riteņiem un augsni un samazina spiedienu uz augsni.

Tā rezultātā samazinās spiediens uz augu sakņu sistēmu, Jūs nezaudējat ražu un ieekonomējat degvielu. Turklāt traktoram strādājot tikai ar 4 pamata riteņiem, pie nelielas rises, samazina tā stabilitāti un var novest pie traktora apgāšanās, veicot asus pagriezienus.

Dubultriteņu sistēmas galvenās priekšrocības:

- palielināta caurejamība un stabilitāte

- paaugstināta produktivitāte, jo samazinās izslīdēšanas;

- Iespēja ātri uzstādīt vai nomontēt dubultriteņus. Visus četrus riteņus var uzstādīt 15-20 minūšu laikā. Noņemt 5 minūšu laikā;

- tiek garantēta dubultriteņu savienojuma uzticamība ar MD-plus savienojumiem no 3-6 gb. (atkarīgs no riteņa izmēra un traktora jaudas);

- īss savienojuma mehānisms neļauj tam pārvietoties pat tad, ja savienojums atslābst, kas savukārt izslēdz iespēju sabojāt disku un izslēdz iespēju, ka var atdalīties ārējais ritenis;

- Šauri dubultriteņi saglabā irdenu augsni, augu sakņu sistēmas zonā. Augi aug bez šķēršļiem, priecējot ar labu ražu.

Starprindu dubultriteņu sistēmas